اظهار نظر واعظی درباره مسدود شدن تماس تلگرام

با توجه به گزارش های اعلام شده در روزهای اخیر، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تماس صوتی تلگرام گفت: برنامه کاربردی تلگرام با مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، تماس صوتی رایگان خود را در کشورمان ایران راه‌ اندازی نمود و این کار هم عملی شد ولی در روز گذشته با دستور قضایی به اپراتورهای اینترنت ثابت و همراه این قابلیت مسدود شده است.

وی در رابطه با مسدود شدن این سرویس گفت :‌ باید از مسئولین قضایی بپرسید چرا چنین دستوری صادر کرده ‌اند ، زیرا من در جریان نیستم و با ما در این خصوص صحبتی نشده است.

واعظی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بر اساس قانون شبکه‌های اجتماعی ، اگر شکایت شخصی وجود داشته باشد قاضی دستور مسدود شدن را صادر می ‌نماید ، چرا در حال حاضر دستور قضایی برای تماس تلگرام صادر شده است؟ این چنین توضیح داد : در حال حاضر من هنوز در این زمینه اطلاعاتی ندارم و باید از مسئولین قضایی و اشخاصی که این دستور را صادر کرده‌ اند در این خصوص بپرسید.

وی در مورد افتتاح طرح‌ های دولت الکترونیک و فاز سوم شبکه ملی اطلاعات این چنین گفت : دولت الکترونیک زیرساخت ‌هایش در طول این سال‌ ها ایجاد شده و هماهنگی‌ های ممکنه با نهادها و وزارتخانه‌ ها انجام شده است ، ما از اسفند ماه آماده‌ افتتاح این شبکه هستیم و چون بر حضور آقای روحانی برای راه ‌اندازی این شبکه تأکید داریم ، هنوز این کار انجام نشده اما به ‌زودی این راه‌ اندازی انجام می‌ گردد همچنین فاز سوم شبکه ملی اطلاعات بعد از ماه مبارک رمضان راه ‌اندازی می گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره شایعاتی مبنی بر شکایت تلگرام از اپراتورهای اینترنت ایرانی نیز این چنین گفت : ما اجازه نمی‌ دهیم شبکه‌ های اجتماعی خارجی به اپراتورهای ما فشار وارد کنند و یا از آنها شکایت کنند ، هدف اصلی ما حمایت از شبکه‌ های اجتماعی داخلی است.

/ 0 نظر / 43 بازدید