مایکروسافت یک قدم نزدیک تر به کامپیوترهای خودآموز

کمپانی مایکروسافت تصمیم دارد شرایطی را برای شهروندان فراهم کند که بتوانند در روند آموزش هوش های مصنوعی نقش داشته باشد. در واقع یکی از هدف های مهم دانشمندان عرصه ی تکنولوژی و کامپیوتر این است که بتوانند هوش مصنوعی به وجود آورند که بتواند از تعامل با محیط اطراف و تجربه های مختلف و صحبت کردن با افراد، علم خود را گسترش دهند. و به عبارت ساده تر، درست همانند یک انسان خود آموز باشد. در داستان‌ها و فیلم‌های علمی تخیلی هم همواره شاهد چنین نمونه‌هایی بوده‌ایم که از میان آنها می توان به فیلم‌های سینمایی «هوش مصنوعی» و «Her» اشاره کرد. تا محقق شدن چنین دستاوردی هنوز راه بسیار زیادی باقی مانده است، اما این کمپانی با ایده‌ی بکری سعی داشته یک قدم به این هدف نزدیک تر شود.

این شرکت بزرگ می‌خواهد روزی فرا برسد که شما بتوانید برای حل مشکلات روزمره از هوش مصنوعی کمک بگیرید.این تکنولوژی هنوز نوپا است، اما در حال حاضر افراد خاصی که از سوی مایکروسافت دعوت می‌شوند می‌توانند از نمونه‌ی آزمایشی آن استفاده کنند. به کمک این تکنولوژی برنامه‌ها می‌توانند زبان طبیعی انسان‌ها را بفهمند. مایکروسافت باور دارد که می‌تواند آموزش به ماشین‌ها را به دل مردم بیاورد به‌طوری که مردم عادی هم بتوانند به ماشین‌ها آموزش دهند.

اگر در زمینه‌ی تخصصی خود به اندازه‌ی کافی مهارت داشته باشید، به راحتی می‌توانید با رعایت پارامترهایی ساده به کامپیوتر آموزش دهید. به عنوان مثال، یک سرآشپز می‌تواند کامپیوتر دستورالعمل پخت غذاهای خوشمزه را به او یاد دهد.

محققان مایکروسافت با این ایده که هر کسی بتواند در آموزش کامپیوترها سهمی داشته باشد ابزاری آموزشی برای ماشین‌ها طراحی کرده که تقریبا به هر کسی این امکان را می‌دهد که نحوه‌ی یادگیری را به کامپیوتر نشان دهد. 

/ 2 نظر / 1915 بازدید
paryaarang

سلام به وبلاگ منم نگاه کنید مطالب شما عالی هست

sitebuilder

مچکرم از مطلب خوبتون خسته نباشید